Eredményes őszt zártak asztaliteniszezőink

Eredményes őszt hagytak maguk mögött a Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola Bobai Tagintézményének tanulói.

Három versenyen, 13 érmet, ebből: 4 arany, 7 ezüst, és 2 bronzérmet szereztek asztaliteniszezőink.

Vasszécsenyben okt. 23-án:

• Serdülő lány versenyszámban: Szabó Flóra /6. osztály/ II. helyezett
  • Női felnőtt versenyszámban: Szabó Flóra /6. osztály/ II. helyezett
  • Serdülő fiú versenyszámban: Kiss Ádám /7. osztály/ II. helyezett

Diákolimpia alapfokú nov.  Celldömölkön:

• I.II. korcsoport B kategória lány egyéni: I. helyezett: Fehér Jázmin /4. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória lány egyéni: I. helyezett: Szabó Flóra /6. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória lány egyéni: II. helyezett: Horváth Anna /8. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória fiú egyéni: I. helyezett: Pethő Dávid  /7. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória fiú egyéni: II. helyezett: Kiss Ádám  /7. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória fiú egyéni: III. helyezett: Zsoldos Patrik  /7. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória fiú egyéni: IV. helyezett: Hujber Bálint  /7. osztály/

Diákolimpia megyei döntő nov. 28-án Celldömölkön:

• III.IV. korcsoport B kategória lány egyéni: I. helyezett: Horváth Anna /8. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória lány egyéni: II. Szabó Flóra /II. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória fiú egyéni: III. helyezett: Pethő Dávid  /7. osztály/
  • III.IV. korcsoport B kategória fiú csapat: I. helyezett: Kiss Ádám, Pethő Dávid, Zsoldos Patrik, Hujber Bálint
  • III.IV. korcsoport B kategória lány csapat: I. helyezett: Horváth Anna, Szabó Flóra, Fehér Jázmin

A megyei döntő első helyezettjei- Horváth Anna, a lány csapat és a fiú csapat is  kiharcolta az országos döntőn való részvételt, amelynek időpontja: 2020. február 20-23. (csütörtök-vasárnap), Karcag. Büszkék vagyunk Pethő Csengére, aki tavaly még iskolánk tanulója, volt és a középiskolás döntőt megnyerte.

Köszönet illeti a szülőket, kollégákat, akik a gyermekek versenyre szállításában segítettek.

Hogyan sikerült mindezt elérni?

Iskolánkban nagyon fontos a sport, a testmozgás. A testi egészség mellett fejleszti a gyerekek kitartását, koncentráció készségét. A sport önfegyelemre nevel. Kialakítja, vagy megerősíti a csapatszellemet, közösséget teremt.

Körülményeink nem a legideálisabbak. Bár a felszerelésünk kifogástalan, magas színvonalú, de a tornaterem nagyon hiányzik. Időhiány miatt a gyerekek szakkör keretében, heti 1 foglalkozáson vesznek részt. Versenyek előtt, szabadidőben Egyházashetyén, a Művelődési Házban készülnek heti plusz egy alkalommal. Így érték el ezeket a fantasztikus eredményeket. Büszkék lehetünk rá, hogy iskolánk, asztalitenisz sportágban, megyénkben az egyik legjobb! Gratulálunk Zolnai Attila tanár úrnak, a gyermekek edzőjének a felkészítéshez és az elért sikerekhez.