Költészet napi vetélkedő Bobán

A bobai Döbrentei Gábor Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolai a magyar költészet napjának megünneplésére ismét megrendezte a hagyományos irodalmi versenyt, 2023. április 5-én, melyen a következő kategóriák voltak:

I. 1 – 2. osztály: Egy szabadon választott mese előadása

II. 3 – 4. osztály: Wass Albert: Erdők könyve, vagy Tavak könyve című művéből egy prózai részlet előadása.

III. 5 – 6. osztály: Petőfi Sándor egy költeményének, továbbá egy szabadon választott versnek az előadása.

IV. 7 – 8. osztály: Petőfi Sándor és József Attila egy - egy költeményének előadása.

V. 5 – 8. osztály: Irodalmi vetélkedő 4 fős csapatok részére.

Iskolánkból a  csapatverseny tagjai: Horváth Anna 5.b Hanzsér Dominik 6.a Németh Sára 7.b Halmi Borbála 8.b, ők 1. helyezettek lettek.

1-2.osztályosok kategóriájában 1.helyezett lett Kádár Zoltán :

3.-4..osztályosok között 2.lett Kádár Hunor.

Szavalóverseny  5-6. Osztály kategóriájában 1. helyezett Szalai Mátyás lett.

Szavalóverseny 7-8. Osztály kategóriában 3. Helyezett Kecskeméti Lora Lídia lett.

Gratulálunk!