Aranykeszkenős és figurás szólótáncosok

Hatodik alkalommal rendezték meg az Országos Szóló Néptáncversenyt a hét elején Sopronban, melyen iskolánk néptáncos növendékei szép számban mérették meg tudásukat.
A legfiatalabb "lurkó" korosztály képviselői egy szabadon választott tánccal, a tíz évesnél idősebb "gyermekek" pedig egy nyugat-magyarországi tánccal és egy szabadon választott produkcióval álltak színpadra. Két-kétperces bemutatkozásaik alkalmával számot adhattak a különféle tánctípusok ismeretéről, improvizációs készségükről, előadói rátermettségükről. A párban illetve fiú szólóban szereplő reményikes táncosok hiteles előadásmódja és karakteres megjelenése a közönség és a zsűri körében egyaránt sikert aratott - tíz versenyző növendékünk tizenkét elismerő oklevelet hozott haza a seregszemléről.

Különdíjban részesültek:
Kővári Barnabás, Meskó-Csépány Anna, Molnár Bence, Pala Renáta

Aranykeszkenős táncos díjat nyertek:
Arthofer Nóra, Németh Sára

Figurás táncos díjat nyertek:
Csizmazia Gergő, Kővári Barnabás, Molnár Bence, Németh Barnabás, Simon Bulcsú

Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület különdíját kapta:
Kővári Barnabás

Felkészítőik Kővári Réka és Molnár Péter voltak.

Gratulálunk!