Bérmálás a Székesegyházban

2019. június 9-én, Pünkösd ünnepén dr. Székely János megyéspüspök mutatott be szentmisét a szombathelyi Székesegyházban. Ezen az ünnepen 245 fiatalnak szolgáltatták ki a bérmálás szentségét.

A 245 fiatal közül 25 fiatal iskolánk 8. osztályos tanulója volt.

A bérmálandókat Horváth József atya, iskolánk katolikus lelkipásztora mutatta be püspökatyának.

Szentbeszédében Székely János megyéspüspök feltette a kérdést: Vajon mit ad a hit, Isten, a bérmálás egy fiatal életéhez? Hiszen misére kell járni, hittanra, és úgy kellene élni, ahogy Krisztus. Ez elsőre nehéznek tűnik, de Isten nem rak senki vállára felesleges terhet. Azt szeretné, ha az ember boldog lenne, hiszen szeretetből alkotta az embert. Nem elvenni akar, hanem adni. És mit ad a hit? Betölti az emberek szívét békével, tűzzel, mint az apostolokét; megmutatja az élet irányát, amely nem más, mint megtanulni, szeretni Istent és embert.

A bérmálás döntés Jézus mellett, úgy, mint az apostolok tették.

Az út, amire Jézus hívja a fiatalokat nem mindig könnyű. De az életben az értékes dolgoknak ára van.  A Szentlélek megerősíti az embert a küzdelemben, hogy az életben az értékes dolgokért tudjanak áldozatot hozni.