Elsőáldozás a Kálvárián

2019. május 26-án, húsvét 6. vasárnapján került sor a Kálvária templomban az elsőáldozásra.

Horváth József atya, iskolánk katolikus lelkipásztora a 3. osztályos tanulók közül 18 gyermeket részesített a szentségben.

A tanulók szorgalmasan készültek egész évben az Úr Jézussal való találkozásra. Mielőtt ez megtörtént volna, szombaton elvégezték az első szentgyónásukat. Megható volt, hogy a gyermekekkel együtt szüleik is méltó módon készültek e szép ünnepre.

A szentmisében a szülők megáldották gyermekeiket, a gyermekek pedig megújították keresztségi fogadalmukat.

Szentbeszédében József atya arról beszélt a gyermekeknek, hogy az Úr Jézus a barátjuk, az elsőáldozás csak a vele való élő kapcsolat kezdete. Buzdította őket a szentmisén való rendszeres részvételre, a rendszeres szentgyónásra és a gyakori szentáldozásra, hogy valóban Jézus hű tanítványai legyenek.