Harmadik helyezés Jákról

Iskolánk nyolcadik évfolyamos diákjai idén is a dobogón végeztek Jákon.

A Jáki Nagy Márton tiszteletére minden évben megrendezett vetélkedésen idén 12 csapat indult. A nap a jáki templomban kezdődött, ahol Hende István tartott rövid ismertetőt a templom történetéről és annak felújításáról. A nap többi részében először az elméleti feladatokon keresztül bizonyíthatták diákjaink, hogy mennyire ismerik a kora középkori magyar történelmet, azon belül Jáki Nagy Mártonnak az életét, valamint Szent István korát külön is. A vetélkedés második felében pedig a gyakorlati számokban mint a csatacsillag hajítás, csatabárd hajítás, sárkányölés és íjászat során bizonyíthatták, hogy méltóak a középkori lovagok emlékére.

A rendkívül színvonalasan megszervezett, végig szoros és kiegyenlített vetélkedésben iskolánk csapata a harmadik helyezést érte el!

A csapat tagjai:

Várkony Simon