Túráztak alsósaink

Iskolánk névadójára, Reményik Sándorra emlékezünk minden év októberében. Az alsósok a rossz idő miatt az egyik napot június 4-én tartják. Így volt ez idén is.

E nap Reményik költészete alapján három téma köré szerveződik: hit, hazaszeretet, természetismeret. Az elmúlt években a Falumúzeumban ismerkedtek a gyerekek a néphagyományokkal, idén azonban a természetbe látogattak el diákjaink.

Az 1-2. osztályosok parkerdei gyalogtúrán vettek részt, melynek végén állomásról állomásra járva ismerkedtek a természettel. Megtudhatták, mi a feladata az erdészeknek, mi fán terem a madárgyűrűzés és milyen madárfajok élnek hazánkban, a cserkészekkel térképészeti ismeretekre tehettek szert, valamint növénytani ismereteiket is bővíthették.

A 3-4. osztályosok Felsőcsatáron jártak a Vasfüggöny Múzeumban és Pinka-túrán gyarapíthatták eddigi tudásukat.