Ritmus és játék - Weöres-versjáték 2024.

Idén is készültünk a Weöres-versjátékokra, amelyet április 22-én rendeztek meg a Weöres Sándor Színházban. A mostani előadásunk címe Sehallselát Dömötör, avagy Tanítsd a gyengét, fogd a kezét…, melyet osztályunkkal, a 2. a osztály diákjaival vittünk színpadra. A gyerekek egyik kedvenc verse volt még szeptemberben, és ebből kerekedett ki az idei történet, melyben a gyengék felemelése, a közösség segítő ereje volt a középpontban.
Nagyon jó volt a felkészülési időszak, amelyben a gyerekek amellett, hogy sok Weöres Sándor költeményt memorizáltak, már a színdarab koreográfiájában is együtt ötleteltek.
Jó volt látni és érezni, amilyen boldogan léptek színpadra és ott megtörtént a csoda: „Együtt dobbant a szív és együtt moccant a láb!”  Bízunk benne, hogy aki látta a kis darabot, érezte, hogy ebben a gyerekek szíve és lelke is benne van! Ez volt a mi Dömötörünk, ahogyan mi elképzeltük!
„Tanítsd a gyengét, fogd a kezét,
Szívedbe vésd ezt az Igét!”

A darabot előadták: 2. a osztály vidám kis csapata

Gitárkíséretével még szebbé tette a darabot: Harangozó Marcell
Az éneklésben segített: Borsos Beatrix
Írta: Szabó-Ambrus Eszter