Sakkpalota tábor

Június 26-30-ig tartottunk az iskolánkban az első Sakkpalota táborunkat. 32 gyerekkel tölthettük együtt ezt az 5 napot, ami igazán örömmel töltött el mindannyiunkat. Remekül érezte magát gyerek, tanár egyaránt. Megismerkedhettek a gyerekek a Sakkpalota lakóival (Pici Gyalog, Futi Futó, Hopp Huszár, Bumm Bástya, Vendi Vezér, Keresztes Király), meséjével illetve új dolgokat tanulhattak róla. Nagyon sok eszköz állt a rendelkezésünkre, amit a különböző tevékenységekhez, játékokhoz használtunk. Megismertük a Mancala játékot is. A sakkozás, és a sok szabad játék mellett elmentünk a Berzsenyi Dániel Könyvtárba is, ahol sakkos könyvekkel kapcsolatos feladatokat kaptak a gyerekek. Voltunk a Kresz parkban is, az Ezredévi Parkban akadályversenyen vehettek részt a gyerekek, és minden nap volt vetélkedő az aznap tanultakból. Remek csapatok voltak. Sok minden belefért ebbe az 5 napba, de még nagyon sok minden van a tarsolyunkba, ezért jövő nyáron szeretnénk folytatni.  Hálásan köszönjünk azt a rengeteg eszközt, amit A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány támogatásával vásárolhattunk meg, valamint osztályunkbeli gyerekek szüleinek, akik támogatásával az óriás sakkbábokat is beszerezhettük.

Táborvezető pedagógusok:

Mesterházy Csilla, Horváth Eszter