Erdei iskola – lépések a természet útján… több, mint egy séta

Köszönetünket fejezzük ki a szülők anyagi támogatásért, a tanulók utaztatásának megoldásáért. Ezzel a segítséggel tudtuk ismét megvalósítani erdei iskolai programunkat május 13 -16 között a Káli - medencében, Mindszentkállán.  Átélhettük az „erdőfürdőzés”, a természethez és egymáshoz való kapcsolódás élményét, közös rácsodálkozással a természetvilágra és egymásra!

Ez a fajta ismeretszerzés a megfigyelésre, vizsgálódásra, rácsodálkozásra összpontosít, méghozzá egy olyan világban, melyet a technológia, a telefon, az internet, a külső ingerek uralnak. Mi ezeket itthon, a tanteremben hagytuk, és gyalogolva erdei utakon, mezőn, hegyen-völgyön, ismerkedtünk növényfajokkal, legendákkal, kövekkel, sziklákkal. Fontos számunkra, hogy a környezetvédő magatartás első lépéseként a természethez találjunk vissza, megkeresve a lehető legtöbb kötődési pontot az igazi természetben, az igazi erdőben, mezőn, levegőn.

A Greendex oldalán írták erdei iskolánkról!

Erdei iskola a legendák földjén.

Dominó Trans
Bethlen Alap