Tudásbajnokság országos döntő Szegeden

A Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia 9 tantárgyat átölelő Tudásbajnokság elnevezésű versenye nagy népszerűségnek örvend tanulóink körében alsó és felső tagozaton egyaránt. Nem véletlen ez, hiszen ez a 6 fordulóból álló verseny nagyszerű agytorna és játékos edzés, hogy minél jobbak legyenek tanulóink a választott tantárgyakból. A Tudásbajnokság sajátossága, hogy a levelező versenyen túl minden versenyzőnek lehetősége van egy „bennülős” vármegyei fordulón is részt venni. Aki ott első helyezést ér el, továbbjut az országos döntőre, amit Szegeden rendeznek meg.

Idén az alsó tagozaton 5, míg a felső tagozaton egy diákunk utazhatott a napfény városába. Zoli, Szofi, Zéti és Levi már rutinos, visszatérő versenyző. Szeretettel fogadták a csapatban Ferkót és Emmát. Tippeket adtak nekik a kódlap kitöltéséhez, a többlépcsős, kacifántosan megfogalmazott, beugratós feladatok megoldásához. A csapatot -és a szüleiket is-a péntek délutáni Tisza parti séta, közös fagyizás hozta össze igazán. Másnap nagy izgalommal indultunk a versenynek helyet adó iskolába. Jó volt újra hallani a Játékkészítő című musical híres betétdalát az Álmodd meg a csodát! A hangulat már a tetőre hágott, mikor felindultunk a kijelölt tantermekbe. Szofi örömmel látta, hogy most is amellett a kislány mellett ül, akivel a Nyelvész verseny országos fordulóján találkozott. Izgatottan, de örömmel, bátran tekintve a kihívások elé kezdték el a feladatsorok megírását. Zoli idén duplázott is. Nem csak magyar nyelvből, de matematikából is ő volt Vas vármegye legjobbja, így ő két tárgyból is versenyzett ezen a napon, kiváló eredménnyel. Egy versenyen nemcsak az számít, ki tudja jobban a tudásanyagot, vagy ki alkalmazza a tudását ügyesebben, hanem az is, ki mennyire bízik önmagában, mennyire bátor, hogyan dönt nehéz helyzetekben. Ezek a Reményikes diákok bizonyítottak! Méltón lobogtathatták a Szofi által készített iskolai szurkoló zászlót.

Az ünnepélyes eredményhirdetésen és díjátadón a következő eredmények születtek:

Kálovits Ferenc 1.b  magyar nyelv      4. helyezés

Felkészítő tanára: Tinicsné Berta Brigitta

Kádár Zoltán  2.b  magyar nyelv   4. helyezés

Felkészítő tanára: Mesterházy Csilla

matematika   5. helyezés

Felkészítő tanára: Horváth Eszter

Dianis Szófia Lotte 3.a    magyar nyelv    3. helyezés

Felkészítő tanára: Péter Petra

Petra néni kiváló pedagógus díjban részesült. Szeretettel gratulálunk neki!

Szücs Zétény  3.b    környezetismeret   10. helyezés

Felkészítő tanára: Nagy Szilvia

McCarthy Emma  4.a   angol nyelv kezdő   15. helyezés

Szücs Levente  7.b    magyar nyelv   11. helyezés

Felkészítő tanára: Tomcsányi-Kovács Szilvia

történelem    13. helyezés

Felkészítő tanára: Dalos Tibor

Gratulálunk minden versenyzőnek! Köszönjük a szülők támogatását a felkészülésben és az utazásban egyaránt!

Dominó Trans
Bethlen Alap