Művészeti iskolába beiratkozás a 2024/2025-ös tanévre
BEIRATKOZÁS!
Kedves Szülők!
Művészeti iskolánk beiratkozása a 2024/25-ös tanévre június 5-én és 6-án 7.30-10.00, valamint 15.00-17.00 között lesz iskolánk aulájában.
A honlapunkról letölthető nyomtatványt kérjük, pontosan töltsék ki! Aki biztosítani szeretné gyermeke helyét, ne mulassza el az időpontot, mert a fennmaradó helyeket feltöltjük az új jelentkezőkkel. Utólagos módosításokat csak kivételesen indokolt esetben tudunk elfogadni. A jelentkezés egy tanévre szól. Iskolánkban maximum 2 művészeti ág választható.
Amennyiben gyermekük más művészeti iskolába is jár, azt fel kell tüntetni a megfelelő helyen. Nézzenek utána, hetente hány órát vesz ott igénybe a gyermek, illetve térítési vagy tandíjat fizetnek. Az állam csak egy képzést támogat, ott térítési díjat kell fizetni, a többiért viszont tandíjat. Minden ezzel kapcsolatos információt megtalálnak a szülői nyilatkozaton, mely az ismertető alatt letölthető.
A nyomtatvány igény esetén az iskolában is átvehető, illetve a beiratkozáskor az aulában is kitölthető lesz. Az elsősök részére az osztályfőnökök is adnak tájékoztatást.
Várjuk jelentkezéseiket, köszönjük bizalmukat!
Üdvözlettel: az iskola művészetis tanárai
A 2024/2025-ös tanévben induló tanszakok:
Zeneművészeti ág: Fúvós, Billentyűs és Vonós
Képző- és iparművészeti ág: Környezet- és kézműveskultúra
Táncművészeti ág: Néptánc és Kreatív gyermektánc
Tudnivalók a művészeti iskolai beiratkozásról
Ki iratkozhat be a művészeti oktatásra?
Iskolánk művészeti tagozatai nyitottak minden, az adott művészeti ág iránt érdeklődő 6-18 éves fiatal előtt, függetlenül attól, hogy iskolánkban, vagy más intézményben folytatják-e alapszintű tanulmányaikat.
Túljelentkezés esetén azonban előnyt élveznek iskolánk tanulói, valamint azok a növendékek, akik előző tanévben már valamelyik művészeti tanszakunkon tanultak.
Mikor kell beiratkozni?
Minden tanévre be kell iratkozni. Ennek időpontja általában az előző tanév végén kijelölt néhány nap.
Egyes tanszakokon előfordulhat, hogy a korlátozott számú férőhely miatt nem tudjuk minden érdeklődőnek biztosítani a képzést.
Javasoljuk, hogy a zenei képzést csak az alapiskola 2. osztályától vegyék igénybe!
Hol és hogyan lehet beiratkozni?
Beiratkozni kizárólag a szülő (gondviselő) által lehet az arra kijelölt helyiségben.
Hogyan?
- KITÖLTÉS. A JELENTKEZÉSI LAP-ot pontosan és hiánytalanul ki kell tölteni. A kitöltésben kollegáink segítenek.
A kitöltéshez szükséges
- a tanuló 11 számjegyből álló OM azonosítója,
- valamint a szülő nyilatkozata arról, hogy a beiratkozni kívánó gyermek jár-e más művészeti iskolába, és ha igen, melyikbe.
Szükséges nyilatkozni a hátrányos helyzet meglétéről is.
- REGISZTRÁCIÓ. A kitöltött és aláírt Jelentkezési lapot regisztráltatni kell a tanév végén meghirdetett beiratkozási időpontban. Kollégáink ellenőrzik a szabályos kitöltést, illetve az adatok hiánytalan meglétét. Hiányos lapot sajnos nem fogadhatnak el!
- BEFIZETÉS: A beiratkozás a térítési díj/tandíj befizetésével válik befejezetté. A térítési díjat ill. tandíjat két részletben kérjük befizetni. Az első félév befizetésének október 31-ig, a második félévének március 31-ig meg kell történnie a kapott számla alapján.
Mi a különbség a térítési díj és a tandíj között?
- Térítési díjat fizet minden tanulónk a beiratkozáskor megjelölt tanszak elvégzéséért.
- Tandíjat fizet a tanuló egy második tanszakra jelentkezés esetén. Ekkor az első (általában a zenei) tanszakra térítési díjat, a választott második tanszak után pedig tandíjat fizet. A tandíj összege minden esetben kissé magasabb a térítési díjénál.
Egy tanuló két tanszaknál többet nem választhat!
A tanuló a zenei tanszakokon egyéni oktatásban részesül. Emellett kötelező tárgyként csoportos szolfézs ill. kamarazenei oktatáson kell részt vennie.
Minden más tanszakon csoportos oktatás zajlik.
Ki kaphat mentességet vagy kedvezményt a térítési díj és/vagy tandíj fizetése alól?
Ha gyermeke után rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, akkor az arról szóló jogerős határozat bemutatása mellett mentesül a térítési díj fizetése alól. A sajátos nevelési igényű tanulóink is mentesülnek a térítési díj fizetése alól.
Lehetőség van továbbá – a kérés alapos írásbeli megindoklása mellett– mentességet kérni, amelynek megítéléséről az iskola igazgatója és a művészeti igazgatóhelyettes dönt a főtárgytanár és az osztályfőnök javaslata alapján.
|
ZENEMŰVÉSZET (EGYÉNI) |
KÉPZŐ, TÁNC (CSOPORTOS) |
TÉRÍTÉSI DÍJ |
22.000-
|
16.000- |
TANDÍJ |
26.000-
|
18.000- |
18 éven felül: TÉRÍTÉSI DÍJ |
45.000-
|
39.000- |
18 éven felül TANDÍJ |
49.000-
|
41.000- |
Művészeti iskolánk a 2024/2025-ös tanévben a tizenkettedik évét kezdi meg. Az egyre növekvő érdeklődés mögött minden bizonnyal az elmúlt év sikerei, a jó hangulatú délutáni órák, az izgalmas fellépések, fesztiválok és egyéb megmérettetések állnak. Immár elmondhatjuk, hogy a művészet szinte minden területét képviseljük, azok értékeit ápoljuk, átadjuk. Növendékeink sokoldalú képzésére törekszünk, valamint arra, hogy értsék a különféle művészeti ágak komplexitását, az egyetemes kultúrát, mint egységet lássák, értékeljék.
Bemutatkozunk:
Zeneművészeti ág
Aki a zenetanulás mellett dönt, valószínűleg nem egy évre kötelezi el magát, hiszen mindnyájan tudjuk, hogy egy-egy hangszer megismerése, megkedvelése és élményszerű megszólaltatása több éves feladatot ad növendéknek, tanárnak egyaránt. Ifjú zenészeink kitartó gyakorlása azonban már az első év végén eredményt hozhat. A félév munkájának gyümölcsét már decemberben learathatják, amikor sikeres vizsgakoncertet adhatnak a tanultakból. A magasabb évfolyamba lépéshez szükséges tudásszintjükről majd az év végi hangversenyen adnak számot. Tanszakainkat és koncertjeinket családias hangulat jellemzi, ahol a gyerekek örömmel kibontakoznak. Produkcióik színesítik az iskolai ünnepségeket is.
A hangszerórákhoz szolfézs is kapcsolódik, melyen a zenei képességek fejlesztése a legfőbb cél.
Legügyesebb növendékeink regionális, sőt országos versenyeken is jártak már, szép eredményekkel, helyezésekkel, különdíjakkal öregbítve iskolánk hírnevét.
Zenei tanszakaink a következők:
Fafúvós (furulya, fuvola, klarinét, szaxofon)
Oktatók: Kerti Áron, Hotzi Péter
Rézfúvós (furulya, kürt, trombita)
Oktató: Kiss Barna
Hegedű
Oktatók: Kacziba Éva, Soósné Poór Katalin, Rác Gábor
Gordonka
Oktató: Pálkövi Ágnes
Zongora
Oktatók: Bognár Rita, Simkó Zsuzsanna, Bak Orsolya, Vlasitsné Kardos Éva, Andorkó Edit, Csárics Sándorné
Zeneismeret-szolfézs:
Oktatók: Borsos Beatrix, Soósné Poór Katalin
Táncművészeti ág
Kreatív gyermektánc
E tanszakunkon a különféle modern táncok alapjait sajátíthatják el a növendékek, játékos módon.
A tanítás heti kétszer két órában zajlik. A kreatív gyerektánc fő jellemzői: ritmus, játék, koordináció, egyéni és együttes alkotás, páros és csoportos kreatív játékok, jókedv és jó közösség.
A tanszakra a következő évben is várjuk a jelentkezőket, kisfiúkat és kislányokat egyaránt.
Moderntánc versenyeken szép eredményekkel büszkélkedhetnek, versekkel-zenékkel színesített bemutatóik szívet melengetőek.
Oktató: Ziskóné Bődi Anett
undefined
Néptánc
A tanszakon a legkisebb óvodásoktól az érettségiző gimnazistákig mindenféle korosztály csoportjai megtalálhatóak. Kiváló tánctudásukat iskolai rendezvényeken, gálákon, fesztiválokon csodálhatjuk meg. Szóló- és csoportos versenyeken szerepelnek növendékeink nagy sikerrel. A népi kultúrával komplex módon ismerkednek meg, táborozásaik, közös utazásaik közösségformáló erejű, nagy élmények.
A kisebbek az alapvető táncmotívumok elsajátítása mellett Vas megye tánctípusait kóstolgatják, sok játékkal és ritmikai készségfejlesztéssel övezve. A nagyobbak összetettebb, immár nagyobb jártasságot igénylő tánctechnikákkal ismerkednek. Szoros kapcsolatot ápolnak a Gencsapáti hagyományőrzőkkel, és az ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttessel.
A kisebb-nagyobb fiúkból alakult Vasi Kislegénycéh a „Felszállott a páva” televíziós vetélkedő különdíjasaként országos elismertségre tett szert.
Oktatóik: Molnár Péter, Kővári Réka, Fekete-Tóth Bianka
Környezet-és kézműves kultúra
Fontos feladatunknak tartjuk a játékos tevékenykedtetést.
Kihasználjuk a város adta lehetőségeket. Látogatjuk a Képtárat, a Gyermekek Házát, részt veszünk az Agora rendezvényein. Gyakran megyünk gyűjtőkörútra az iskolához közeli parkokba. Az itt gyűjtött természetes anyagokat játékkészítésre használjuk fel az év során.
Tevékenységünk kapcsolódik az ünnepkörökhöz, évszakokhoz.
A foglalkozások során tanulóink megismerkednek a hagyományos kézműves technikákkal, valamint a sokféle anyaggal, amelyekből a munkadarabok készülnek. Teret kapnak az egyes feladatok során a tanulók egyéni ötletei, tervei, kreativitásuk. A kézműves foglalkozásokat örömteli, jó hangulatú, kitartó munka jellemzi.
Szívesen küldenek pályázatokra is alkotásokat, a növendékeink sok szép eredményt, országos helyezést is elértek!
Oktató: Takács Ilona
Beiratkozáshoz jelentkezési lap.