Jótékonysági koncert a templompadokért

A 100 éves Szombathelyi Evangélikus Templomért Alapítvány jótékonysági koncertet tart december 14-én. Részletek:
Így látom én

2019. november 29.
Őszi tanulmányi kirándulás 2.a

2019. október 01.
Megkezdődtek az őszi tanulmányi kirándulások iskolánkban. A 2.a osztály Tömördön járt, ahol madárfajokkal ismerkedtek és megfigyelhették, hogyan gyűrűzik meg őket. Ezt követően a Smidt Múzeumba látogattak el.
Felhívás - Reményik napok

2019. október 01.
Iskolánk ebben a tanévben is megrendezi a „Reményik napok” keretében az egyházi iskolák felső tagozatos tanulói számára vetélkedőjét az évfordulók jegyében.
Kishuszárjaink Pákozdon

2019. szeptember 30.
A X. Honvédfesztiválon jártak diákjaink
Terményhálaadó istentisztelet lesz gyülekezetünkben

2019. szeptember 30.
Az előttünk álló vasárnapon (október 6.) terményhálaadó istentisztelet lesz gyülekezetünkben 9 órától és 10.30-tól is.
Tavaszi szellő az évnyitó konferencián

2019. szeptember 28.
Iskolánk Tavaszi Szellő Énekegyüttese nyitotta meg a Vas Megyei Szakmai Tanévnyitó Konferenciát.
Atlétika siker

2019. szeptember 28.
Iskolánk a városi atlétika bajnokság II. korcsoportjának a versenyén vett részt. Tanulóink kislabdahajításban, 40m futásban, valamint 4x50m váltófutásban mérték össze a tudásuk a többi szombathelyi iskola tanulóival.
Új beosztott lelkész Bobán

2019. szeptember 24.
Németh Kitti a bobai evangélikus gyülekezetben szolgál beosztott lelkészként, tanít hittant a gyerekeknek az óvodában és az általános iskolában. Az MTVA készített riportot a fiatal lelkésznővel.
Új testvériskolai kapcsolat

2019. szeptember 22.
Új testvériskolai kapcsolatot alakított ki iskolánk egy bajor evangélikus intézménnyel. Egy német határmenti kisvárosba, Ortenburgba látogatott nemrég tantestületünk néhány tagja, hogy megismerje az ottani iskola működését.
Vasi Kislegényczéh a Páva-válogatón

2019. szeptember 18.
2019-ben is megrendezi a Magyar Televízió a Fölszállott a pávát - a néptáncosok, népzenészek tehetségkutató versenyét, melyen idén ismét a gyerekeké lesz a főszerep.
Első találkozás az 1.B-ben

2019. szeptember 18.
Hagyomány intézményünkben, hogy az elsősök még a tanév megkezdése előtt találkoznak, hogy megismerkedjenek egymással és a tanító nénikkel.
Felvidéken járt a tantestület

2019. szeptember 15.
A szomszédos Szlovákia magyar településeit látogatta meg tantestületünk az idei tanévkezdő csendesnapokon.
Irány a kiskert!

2019. szeptember 12.
A 4. b osztály rendkívüli környezetismeret óra keretein belül ismerkedhetett meg a veteményes gondozásával és kincseivel.

Megújult a bobai óvoda játszótere
Én is szelektíven gyűjtök
Egészségnevelési nap iskolánkban